تبلیغات
مهندسی شیمی (پالایش گاز پتروشیمی) (chemical engineers (refine gase petrochemical - معرفی واحدهای پتروشیمی
مهندسی شیمی (پالایش گاز پتروشیمی) (chemical engineers (refine gase petrochemical
چه فراوان است عبرت ها، و چه اندک اند عبرت گیران! امام علی (ع)

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
پتروشیمی بوعلی سینا

شركت پتروشیمی بوعلی سینا در زمینی به مساحت 36 هكتار در شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان و در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی (ره) قرار دارد . شركت پتروشیمی بوعلی سینا وابسته به شركت ملی صنایع پتروشیمی ، در سال 1377 تاسیس گردید. خوراك مجتمع ، نفتا سبك و سنگین و بنزین پیرولیز می باشد كه از كارخانجات( NGL (1000/900 پازنان و پتروشیمی امیركبیر تامین می گردد. مواد اولیه طی فرایندهای موجود و در واحدهای عملیاتی مختلف به محصولات با ارزش و سود آور آروماتیكی نظیر پارازایلین و ارتوزایلین و بنزن جهت مصرف داخلی وصادرات تبدیل می گردد.


مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا، لیسانسهای عملیات مهندسی تفضیلی، تامین قطعات، نصب و راه اندازی را از ایران و مهندسی اصولی و لیسانس های واحد فرآیندی را از کشور های AXENS فرانسه، UHDE آلمان، SINOPEC چین کسب نموده است.

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در کنار بازار داخلی مشغول صادرات به کشورهایی نظیر آسیای شرقی، اروپا، امارات و ...می باشد.مجتمع پتروشیمی بو علی سینا در راستای اهداف کاری خویش استانداردها و گواهینامه هایی رانیز دریافت نموده است.

بجز لیسانس و مهندسی اصولی این پروژه كه از خارج اخذ شده كلیه عملیات مهندسی تفضیلی، تامین قطعات و نصب و راه اندازی مجتمع توسط متخصصان ایرانی انجام گرفته است.

مشخصات طرح :

محصولات اصلی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا:

محصولات فرعی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا:

 

اطلاعات تماس:

وب سایت: www.bspcco.com

آدرس: خوزستان- ماهشهر - منطقه ویژه اقتصادی - سایت چهار - پتروشیمی بوعلی سینا

تلفن : 1-53770-065226
فکس : 53000-065226


پتروشیمی مارون

شرکت پتروشیمی مارون در تاریخ 01/11/1377 برای اجرای الفین هفتم تاسیس گردید. با اجرای این طرح که یا ظرفیت تولید سالیانه 1/1 میلیون تن پلی اتیلن در زمره بزرگترین الفین ها در جهان می باشد، برای اولین بار در کشور +2C ( اتان ) از گاز طبیعی استحصال شده، طی فرآیندهایی به مواد الفینی، فرآورده های پلیمری و شیمیایی تبدیل می شود . این شرکت با توانایی تولید سالانه 1100000تن اتیلن، 200000 تن پروپیلن، 300000 تن پلی اتیلن سنگین، 300000 تن پلی پروپیلن و بیش از 443000تن انواع گلایکول یکی از بزرگترین شرکت های پتروشیمی در ایران و جهان می باشد.

 

موقعیت جغرافیایی

شرکت پتروشیمی مارون در زمینی به مساحت 5/102 هکتار و در دو منطقه جغرافیایی زیر احداث گردیده است .

1) منطقه کریت کمپ اهواز

واحد بازیابی اتان در زمینی به مساحت 5/9 هکتار در کلیومتر 15 جاده اهواز – ماهشهر احداث شده است. در این واحد خوراک واحد الفین تولید و با خط لوله به طول 95 کیلیومتر به منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ارسال می شود.

2) منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

واحد الفین به همراه واحد های پلی اتیلن سنگین، پلی پروپیلن، اتیلن اکساید و اتیلن گلایکول و سرویس های جانبی و آفسایت در زمینی به مساحت 93 هکتار در سایت 2 منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام خمینی ( ره ) احداث شده است.

 

اطلاعات تماس

وب سایت: www.mpc.ir

آدرس: خوزستان، ماهشهر، منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، سایت 2 . پتروشیمی مارون

تلفن : 4-20100( 065226)

دورنگار : 20109( 065226)


پتروشیمی رازیموقعیت جغرافیایی

مجتمع پتروشیمی رازی در زمینی به مساحت 100 هكتار و در منطقه بندر امام خمینی، واقع در شمال‌شرقی خور موسی، در 66 كیلومتری از مدخل ورودی خلیج‌فارس و در شمالی‌ترین بخش این خلیج قرار دارد.
موقعیت این مجمتع نسبت به منطقه ویژه اقتصادی در شکل مشخص شده است.
منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در محدوده ای به وسعت 1700 هکتار در جنوب غربی ایران و در ساحل خلیج فارس ، واقع در شهرستان ماهشهر، بخش بندر امام خمینی قرار دارد. برابر طرح توسعه ، وسعت منطقه به بیش از 2500 هکتار افزایش خواهد یافت.
این منطقه با توجه به موقعیت طبیعی و جغرافیایی و همچنین برخورداری از تسهیلات قانونی مناطق ویژه، به منظور توسعه صنعت و تجارت (بالاخص صنایع پایین دستی آن) تامین منافع اقتصادی و اجتماعی و ملی، جذب تکنولوژی های جدید و افزابش اشتغال ، ایجاد گردیده است.
از نظر موقعیت جغرافیایی منطقه از طریق بندر امام خمینی به آبهای آزاد بین المللی و از طریق راه آهن سراسری به ترکیه، اروپا و آسیای مرکزی دسترسی دارد. این منطقه به عنوان بخشی از استان خوزستان و همجواری با مجتمع های عظیم پتروشیمی بندر امام، رازی و فارابی، همانند یک گلوگاه استراتژیک در مناطق نفت و گاز ایران عمل کرده ، دستیابی به منابع نفت و گاز، مواد اولیه و خوراک واحدهای صنعتی را پیش از پیش تسهیل می نماید.

 

تاریخچه

مجتمع پتروشیمی رازی یکی از مهمترین کارخانه‌های تولید کودهای ازته و فسفاته و مواد شیمیایی کشور می‌باشد. اولین فاز واحدهای این مجتمع در سال 1349 به دنبال عملیات ساختمانی چهار ساله به بهره‌برداری رسید. به علت قدمت واحدها و صدمات وارده در جنگ تحمیلی، ظرفیت قابل حصول به میزان 2،400،000 تن رسید، انتظار است با تکمیل پروژه‌های در دست اجرا واحدهای تولیدی به ظرفیت بیش از 3،000،000 (سه میلیون تن) در سال برسد.
این مجتمع بزرگترین تولیدکننده آمونیاک، کود اوره، اسید سولفوریک و گوگرد و تنها تولیدکننده اسید فسفریک و کود دی‌آمونیم فسفات (کود مخلوط فسفات و سولفات آمونیوم) در ایران می‌باشد. فرآورده‌های مذکور علاوه بر تامین نیازهای داخلی، سالیانه با صدور گوگرد، آمونیاک، اوره و اسید سولفوریک به بازارهای جهانی نقش ارزنده‌ای در رفع نیازمندی‌های ارزی مجتمع و صنایع و پتروشیمی را ایفا می‌نماید.

 

روند خصوصی‌سازی شرکت :

سازمان خصوصی‌سازی در اجرای مفاد فصل اول قانون چهارم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی و مقررات مربوط و متن ابلاغیه مقام معظم رهبری در خصوص اصل 44 قانون اساسی از ابتدای سال 86 مبادرت به بررسی دارائی‌های شرکت پتروشیمی رازی نمود و از اول بهمن سال 86 طی آگهی مزایده سازمان خصوصی‌سازی ، به فروش گذاشته شد.

برنده مزایده فروش :

باتوجه به اتمام مهلت انجام مزایده در پایان بهمن 86 ، کنسرسیومی متشکل از شرکت سهامی گوبرفابریقالاری ترک آمونیم (گوبره‌تاش) ، شرکت انرژی گاز آسیا ، شرکت شقایق سازه رنگین (ملیت ایرانی) ، شرکت تابوسان و چندین شرکت داخلی پیشنهاد خود را مبنی بر خرید شرکت پتروشیمی رازی ، به سازمان خصوصی‌سازی ارائه نمودند که نهایتا کنسرسیوم مربوطه با پیشنهاد مبلغ 635 میلیارد تومان به عنوان برنده مزایده اعلام گردید.

 

محصولات

میعانات گازی

اسید سولفوریك

اسید فسفریك

گوگرد گرانول

دی آمونیوم فسفات

اوره گرانول

اوره پریل

آمونیاك

اطلاعات تكمیلی در زمینه محصولات

اطلاعات تماس

وب سایت:www.razip.com

آدرس دفتر تهران: بلوار کریم خان زند ، نرسیده به میدان هفت تیر ، پلاک 46 ، ساختمان شرکت ملی صنایع پتروشیمی ، طبقه هفتم ، اتاق شماره 702

آدرس مجتمع: بندر امام خمینی ، آژانس پستی 113 ، صندوق پستی 161

تلفن تماس: 8-2341517-0652

پتروشیمی اصفهان

موقعیت جغرافیایی

این مجتمع در زمینی به مساحت 170 هكتار كه نیمی از آن فضای سبز می باشد در 5 كیلومتری شمال غرب اصفهان قرار گرفته است.

 

تاریخچه

شركت سهامی پتروشیمی اصفهان ، اولین تولید كننده محصولات آروماتیك در ایران ، یكی از طرحهای ملی و مهم دهه اول انقلاب میباشد كه در سال 1371 با هدف تولید بیش از 000/200 تن مواد آروماتیك در سال شامل بنزن ، تولوئن ، ارتوزایلین ، پارا زایلین و مخلوط زایلین به جمع واحدهای تولیدی كشور پیوست. این مجتمع از واحدهای زیربنائی كشور بوده و محصولات آن بعنوان خوراك صنایع پایین دستی نظیر شوینده ها ، پلاستیكها ،‌الیاف پلی استر ، نرم كننده های پـلاستیكی ، رنگسـازی و صنایع نظامی بكار برده می شود.

این شركت از آغاز بهره برداری از واحدهای تولیدی خویش ، كیفیت را در تمامی زمینه های كاری به عنوان نخستین هدف به منظور جلب رضایت مصرف كنندگان خود برگزیده است. این شركت مفتخر است كه به همت و تلاش همه جانبه كاركنان سخت كوش و متعهد خود در چند سال متوالی بعنوان مجتمع نمونه شركت ملی صنایع پتروشیمی برگزیده شده است. در سال 1375 نیز پس از استقرار نظام تضمین كیفیت ایزو 9002 بعنوان اولین شركت در صنایع پیچیده پتروشیمی موفق به اخذ گواهینامه استاندارد بین المللی ایزو 9002 از شركت S.G.S انگلستان گردید. و سپس در تاریخ 28/8/1380 پس از استقرار سیستم مدیریت كیفیت ایزو 9001 ویرایش سال 2000 از طریق شركت S.G.S موفق به اخذ گواهینامه مربوطه گردید.

شركت سهامی پتروشیمی اصفهان با توجه به تأثیر بالقوه صنعت پتروشیمی بر محیط زیست به اهمیت حفاظت از محیط زیست توجه خاص داشته و متعهد گردیده است تا با رعایت قوانین و مقررات زیست محیطی در جهت كنترل و كاهش آلودگی محیط زیست اقدامات مؤثری را انجام دهد و این امر باعث گردید كه این شركت در سال 1376 بعنوان یكی از هشت شركت برگزیده در كشور به عنوان « صنعت سبز » انتخاب و لوح افتخار دریافت نماید. در ادامه این تلاشها و بر اساس این دیدگاه كه « حفاظت از محیط زیست یك وظیفه همگانی است » شركت اقدام به استقرار سیستم مدیریت زیست محیطی نموده و در سال 1377 بعنوان اولین شركت در مجموعه وزارت نفت و چهارمین شركت در كشور ، موفق به اخذ گواهینامه استاندارد بین المللی ایزو 14001 از شركت S.G.S سوئیس گردید. پتروشیمی اصفهان با اعتقاد بر اینكه انسان اصلی ترین و مهمترین عنصر تولید و تكنولوژی و بهره برداری از منابع خدادادی است و باید سلامت وی در محیط كار به نحو مطلوب تأمین گردد ، در سال 1380 اقدام به استقرار سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی OHSAS 18001 نموده و بعنوان چهارمین شركت در سطح كشور موفق به اخذ گواهینامه از شركت S.G.S گردید. پتروشیمی اصفهان در سال 1376 از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل ، و از تاریخ 24/11/1378 سهام آن در سازمان بورس اوراق بهادار تهران عرضه گردید.

 

تولیدات

محصولات آروماتیك شامل :

نام محصول میزان تولید سالیانه
ارتوزایلین 22000 تن
انیدریدفتالیك 4000 تن
بنزن 55660 تن
پارازایلین 44000 تن
تولوئن 71580 تن
مخلوط زایلین 75000 تن
نیتروژن 72000 تن

اطلاعات تماس

وب سایت : www.epciran.com

آدرس مجتمع: مجتمع پتروشیمی اصفهان - کیلومتر 5 بزرگراه آزادگان - بلوار اختصاصی پتروشیمی

تلفن: 7-4250 380 311 98+


پتروشیمی خراسان (بجنورد)

موقعیت جغرافیایی

مجتمع پتروشیمی خراسان در 17 كیلومتری جاده اصلی بجنورد - شیروان، در زمینی به مساحت 200 هكتار شامل: 30 هكتار محوطه‌های صنعتی، 40 هكتار محوطه‌های عمومی و غیرصنعتی و 130 هكتار فضای سبز احداث گردیده است. این مجتمع با 939متر ارتفاع از سطح دریا در موقعیت 37 درجه و 31 دقیقه عرض شمالی و 57 درجه و 30 دقیقه طول شرقی قرار گرفته است.

 

تاریخچه

شركت سهامی پتروشیمی خراسان، بزرگترین مركز تولید محصولات شیمیایی شمال و شمال شرق كشـور، در اردیبهشـت سال 1371 در بجنورد، مركز استان خراسـان شمالی تأسیس و از خرداد 1375 با آغـاز فعالیت‌های بهره‌برداری در لیست بنگاههای صنعتی و تولیدی كشور قرار گرفت. این مجتمع با بهره‌گیری از آخرین متدهای علمی و تكنولوژیك و با تركیبی از نیروی انسانـی جوان، متخصص و كارآمد از نخستین روزهای بهره‌برداری نیل به اصل خودكفایی را به عنوان هدف غایی در امـر تولید سرلوحـه كار خود قرار داد. پایبندی به این تفكر و دستیابی به ایده‌آل‌های آن، بویژه در سال‌های اخیر از مجتمع پتروشیمی خراسان چهره‌ای مقبول و مطرح در سطوح ملی و فرا ملی ترسیم نموده است.

 

تولیدات

نام محصول ظرفیت تولید
آمونیاك 1000 تن در روز
كود شیمیایی اوره 1600 تن در روز
كریستال ملامین 60 تن در روز

اطلاعات تماس

وب سایت: www.khpc.ir

آدرس: بجنورد، كیلومتر 17 جاده بجنورد شیروان صندوق پستی: 1413
تلفن: 6-2234560-0584
دور نگار: 2221900-0584


پتروشیمی اراك

موقعیت جغرافیایی

پتروشیمی اراك در جوار پالایشگاه هفتم، واقع در كیلومتر 22 جاده اراك-بروجرد و در زمینی به مساحت بالغ بر 523 هكتار احداث گردیده است. این مجتمع مشتمل بر17 واحد تولیدی، به انضمام واحدهای سرویس های جانبی و آفسایت می باشد.

 

پتروشیمی اراك - پرتال مهندسی شیمی

مجتمع پتروشیمی اراك علاوه بر تامین مواد اولیه بیش از 5000 واحد پایین دستی در داخل كشور محصولات خود را به كشورهای مختلف واقع در 5 قاره دنیا نیز صادر می نماید.

 

تاریخچه

مجتمع پتروشیمی اراك یكی از طرحهای زیربنایی و مهم كشور می باشد كه در راستای سیاستهای كلی توسعه صنایع پتروشیمی و با اهداف تامین نیاز داخلی كشور و صادرات ایجاد و به بهره برداری رسیده است.

این طرح در سال 1363 به تصویب رسید و پس از طی مراحل طراحی، مهندسی و نصب، فاز اول آن در سال 1372 در مدار تولید قرار گرفت. در ادامه كار به منظور بهبود مستمر و تولید بیشتر و متنوع تر، واحدهای دیگر مجتمع تكمیل و واحد اتوكسیلات بعنوان آخرین واحد مجتمع در سال 82 راه اندازی و در مدار تولید قرار گرفت.

از سال 1379 همزمان با تكمیل واحدها، طرح توسعه مجتمع نیز با هدف افزایش ظرفیت واحدها به تصویب رسید كه فاز اول آن در مهر ماه 1384 و عملیات اجرایی فاز دوم در تابستان سال1386 به انجام رسید. ظرفیت كامل تولید این مجتمع پس از انجام طرح توسعه 1.469.000 تن در سال می باشد.

زمان بهره برداری واحد های مجتمع به تفكیك

 

تولیدات

محصولات پایه

نام محصول ظرفیت تولید - تن
اتیلن 306400
پروپیلن 124000

محصولات پلیمری

نام محصول ظرفیت تولید - تن
پلی اتیلن سنگین 85000
پلی اتیلن سبک خطی 75000
پلی پروپیلن 75000
پلی بوتادین رابر

25000

محصولات شیمیایی

نام محصول ظرفیت تولید - تن
دواتیل هگزانول 45000
بوتانول ها ( نرمال بوتانول و ایزوبوتانول) 10700
اسید استیک 30000
وینیل استات 30000
اکسید اتیلن 105000
اتیلن گلیکول ها
(منو اتیلن گلیکول ، دی اتیلن گلیکول وتری اتیلن گلیکول)
105000
اتانول آمین ها
(منو اتانول آمین، دی اتانول آمین و تری اتانول آمین )
30000
اتوکسیلات ها
(نو نیل فنل اتوکسیله، فتی الکل اتوکسیله، پلی اتیلن گلیکول و...)
30000
بنزین پیرو لیز 169000
بوتادین یک و سه -
بوتن یک -
رافینیت -
نفت کوره الفینیک -
پارافین کلره

20000

پروسه تولید محصولات پتروشیمی اراك به صورت شماتیك

اطلاعات تماس

وب سایت: www.arpc.ir

دفتر مرکزی : ایران، تهران، خیابان ولی عصر، خیابان تابان، شماره 68 کد پستی : 1968913751
آدرس محل کارخانه/انبار: اراک کیلومتر 21 جاده بروجرد پتروشیمی اراک
تلفن : 88674114 (021)
نمابر: 88674113 (021)

پتروشیمی بندر امام

موقعیت جغرافیایی

مجتمع پتروشیمی بندر امام،در زمینی به مساحت حدود 270 هكتار،در ضلع شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان به فاصله 160 كیلومتری جنوب شرقی اهواز و 84 كیلومتری شرق آبادان در منطقه بندر امام خمینی(ره) قراردارد.سهولت دسترسی به خوراك ، سوخت و مواد اولیه استفاده از امكانات جاده ای شبكه راه آهن و حمل و نقل دریایی،وجود فرودگاه،دسترسی به آب مورد نیاز و همچنین كـمك به توسـعه و عمران استـان خوزستان به عنوان قطـب صنعت پتروشیمی در كشور ، مهمتر اینكه ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری ازسوزانیده شدن گازهای همراه نفت ویژگیهایی است كه انتخاب این مكان را توجیه می نماید.


تاریخچه

فراز و نشیبهای اجرای طرح:
كارهای مقدماتی اجرای طرح نظیر خاكریزی، تسطیح زمین، شمع كوبی، ایجادساختمان های موقت، ایجاد تاسیسات، آب و برق و اسكله ها از اوایل سال 1353 به تدریج آغاز گردید.
عملیات ساختمان واحد های اصلی طرح كه از سال 1355 آغاز شده بود،در اسفند ماه 1357 پس از پیروزی انقلاب اسلامی در حالیكه 73 در صد پیشرفت نموده بود، متوقف گردید.
در سال 1358 اقداماتی جهت شروع مجدد كارها انجام گرفت ولی با وقوع جنگ تحمیلی در مهرماه 1359 و متعاقب آن خروج پیمانكاران ژاپنی از ایران، عملیات ساختمانی طرح بطور كامل متوقف گردید.
با پذیرش آتش بس و امكان از سر گیری عملیات ساختمانی ، شركت ملی صنایع پتروشیمی مذاكرات متعددی جهت ادامه و تكمیل طرح با شركای ژاپنی آغاز نمود كه نهایتا پس از هفت دوره مذاكره بین طرفین ، شریك ژاپنی به بهانه اقتصادی نبودن طرح از ادامه كار خود داری و در پی آن قرارداد مفارقت بین طرفین در مهرماه سال 1368 به امضاء رسید و بدین ترتیب كلیه سهام آن به شركت ملی صنابع پتروشیمی انتقال داده شد و نام شركت پتروشیمی ایران ژاپن(IJPC)به شركت سهامی پتروشیمی بندر امام (BIPC) تغییر یافت.

قرارداد مشاركت اولیه
در اریبهشت 1352 قرارداد مشاركتی بین شركت ملی صنایع پتروشیمی ایران و پنج شركت ژاپنی با نمایندگی شركت میتسویی و شركاء منعقد و تحت عنوان شركت سهامی پتروشیمی ایران ژاپن (IJPC) نامگذاری گردید.
هدف شركت،تولید و ذخیره،حمل و نقل و بازاریابی،صدور الفین ها،پلی الفین ها آروماتیكها و سایر فرآورده های پتروشیمی بوده است.
نحوه مشاركت بطور كلی بین طرفین قرارداد ، مساوی ذكر شده و اعتبار آن برای مدت سی سال از تاریخ اجراو تابعیت شركت ‹‹ایرانی›› پیش بینی شده بود.

بازسازی و تكمیل واحدهای مجتمع
به منظور اطلاع از وضعیت مجتمع پس از 20 بمباران و حدود 11 سال توقف، مقرر گردید كه بررسی فنی جامعی انجام پذیرد.نتیجه حاصل از این بررسی، حاكی از وارد آمدن 22 درصد خسارت به مجتمع بود.
پس از انجام مطالعات اولیه،گزارش فنی و اقتصادی طرح بازسازی مجتمع در آبان ماه 1368 آماده گردید.بر اساس این گزارش، بازسازی و تكمیل مجتمع از نقطه نظر فنی و اقتصادی، موجه تشخیص داده شد.
با توجه به مفارقت شركای ژاپنی، شركت ملی صنایع پتروشیمی با استفاده از شركت های صاحب نام اروپایی در صنعت پتروشیمی و كارشناسان و پیمانكاران ایرانی، این مجتمع را طی یك برنامه پنجساله و در 4 مرحله بازسازی و به بهره برداری رساند.واحد آروماتیك به عنوان آخرین واحد بازسازی شده، منحصرا توسط كارشناسان و پیمانكاران ایرانی بازسازی و راه اندازی گردید و هیچ شركت یا فرد غیر ایرانی در آن نقش نداشته است.
با راه اندازی این واحد، كار بازسازی در این مجتمع عظیم به پایان رسید و پروژه های پارازایلین و MTBE كه به عنوان بخشی از طرحهای توسعه ای پتروشیمی بندر امام مطرح شده بود، به مورد اجرا گذاشته شد و هم اكنون در حال بهره برداری است.

تولیدات

- شیمیایی

نام محصول
ظرفیت تولید
اتیلن 311
پروپیلن 99/3
بوتادین 26
برش چهار كربنه 88
وینیل كلراید منومر 180
اتیلن دی كلراید                                  
300
اتیلن دی كلراید(اكسی) 140
نمك 500
سود سوز آور 250
اسید كلریك ریك 63/3
آب ژاول 6/6

 

- پلیمرها

نام محصول
ظرفیت تولید
پلی اتیلن سنگین                                 
60
پلی اتیلن سبك 100
پلی پروپیلن 50
پلی وینیل كلراید 175
لاستیك مصنوعی 40

 

- آروماتیك ها

نام محصول
ظرفیت تولید
بنزن 230
مخلوط زایلن ها                                 
140
پارازایلن 180

 

- سوخت

نام محصول ظرفیت تولید
اتان 394
پروپان 1040
بوتان 908
پنتان به بالا 768
C4 رافینت                                    
62/6
آروماتیك رافینت 241
آروماتیك های سنگین 8/6
بنزین پیرولیز 130
نفت كوره 15/3
ام.تی.بی.ئی 500

LPG خام

99

اطلاعات تماس

وب سایت: www.bipc.org

آدرس: استان خوزستان - بندر امام خمینی پتروشیمی بندر امام

شماره های تماس: 2301, 2300- 98652255+

 

_______________________________________________________

* مطالب فوق بر اساس اطلاعات ارائه شده در وب سایت رسمی این واحد می باشد.
درباره وبلاگ

این وبلاگ كمك كوچكی به تمام عزیزان جویای علم میباشد مخصوصا مهندسین شیمی و دانشجویان محترم. از پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان استقبال میكنیم. ما را در كامل كردن این وبلاگ یاری كنید.
التماس دعا
mohammad_p138787@yahoo.com
مدیر وبلاگ : محمد پالار

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • كدام داتشگاه را قویترین گروه مهندسی شیمی میدانید؟


نویسندگان

مهندسی شیمی
مهندسی شیمی

مترجم سایت